Новини франшизи з оренди квартир подобово

Вибір франшизи: яку вибрати?

Якщо ви вирішили не створювати бізнес з нуля, а купити франшизу, це не означає, що ви вже позбулися більшості клопоту. Для вдалого вибору слід відповісти на кілька запитань, щодо вибору пропозиції франшиз.

Наскільки популярний даний бренд? Від цього залежить помітність вашого нового бізнесу на тлі оточуючих. Якщо це відносно новий, не дуже відомий франчайзер, можливо, негайних хороших доходів чекати не доводиться. У той же час, малознаний бренд, таїть в собі і гарний потенціал для розвитку, на відміну від «законсервованих» старих компаній, з великою мережею філій. Сюди ж, можна віднести і менше витрат на паушальний внесок і роялті, так як бренд ще не розкручений; можливість виходу на новий, ще неосвоєний великими компаніями, ринок.

Наскільки значна конкуренція в даній галузі? Чим вища конкуренція, тим складніше просувати свою структуру, і навіть розкручений бренд не завжди може допомогти. Так, серед мереж швидкого харчування дуже розвиненому і потужному «Макдональдсу» протистоїть, і не без успіху, цілий ряд вітчизняних мереж. Так що в цьому випадку, вигідним може бути вкладення як в «Макдональдс», так і, скажімо, в дуже демократичний, сучасний заклад громадського харчування – «Печена картопля».

«Макдональдс» vs ...?

«Макдональдс» vs …?

Наскільки великий паушальний внесок і наскільки «непідйомна» роялті? Так, скажімо, перший може виявитися відносно невисоким, дозволяючи вступити в гру новачку з незначною кількістю фінансів, але ось роялті – цілком може виявитися руйнівним, «поїдаючи» весь дохід. Тому варто прикинути співвідношення очікуваного рівня доходів (наприклад, поспілкуватися з франчайзі, який вже взявся за цю роботу) і витрат на роялті. Скажімо, в бізнесі надання послуги оренди квартир подобово, наприклад, у національній компанії «Аренда Групп», – при помірному паушальному внеску і аж ніяк не грабіжницькому роялті, можливий цілком інтенсивний розвиток бізнесу, особливо з урахуванням зростання потреби в апартаментах подобово серед населення.

Оренда квартир подобово по франшизі - це перспективно

Оренда квартир подобово по франшизі – це перспективно

Ще одне важливе питання – на кого орієнтований даний бізнес? Тобто заздалегідь слід визначити коло споживачів продукції і послуг, його масовість і запити – причому відносно клієнтури, орієнтованої саме на даний бренд. Так, повертаючись до вже розглянутого прикладу з добовими квартирами, слід зазначити: дана компанія, що надає франшизу по добовій оренді квартир, переважно працює з іноземцями, туристами-співвітчизниками, романтичними парами, відрядними – таким чином, вартість добової оренди істотно залежить саме від контингенту. Тобто, від відповіді на питання про споживача, залежить – наскільки гарні подальші перспективи проекту і наскільки значний прибуток принесе бізнес.

Чи були проблеми юридичного плану? Вкладення фінансів нехай і в розкручену мережу, але що займається не зовсім законною справою (ні, це може бути і в рамках закону, але вже дуже близько до краю), ймовірно, не найкращий варіант. Незначна зміна законодавства або навіть виникнення яких-небудь юридичних непорозумінь може привести до краху навіть дуже знаний бренд. Тому краще упевнитися, що це – абсолютно чесний бізнес, і робота ведеться офіційно. Наприклад, на ринку здачі квартир подобово в Києві є досить надійні компанії, і якщо ними пропонується франшиза, від неї відмовлятися, безумовно не слід. У той же час напівлегальні агентства, що займають 10-у позицію в рейтингу учасників ринку, рахуючи від його кінця, що не можуть навіть запропонувати відрядженим, повний пакет документів для бухгалтерії, навряд чи зможуть зробити з вас успішного бізнесмена, напрямку подобової оренди квартир по франшизі.

Це, звичайно, далеко не все, на що слід звернути увагу, вибираючи франшизу. Але основне – це, звичайно, популярність бренду, чесність ведення роботи, прозорі умови роботи з франчайзі і перспективи розвитку. До цього можна додати також можливості відхилення від стандартів, особливо в ситуаціях різких змін на ринку, рівень підтримки / якості навчання на початкових етапах і можливість вийти з бізнесу або його продати.

Детальніше

Автор: Сикорский Т.А.

Опубліковано: 19 Квітня, 2016