Якщо ви вирішили не створювати бізнес з нуля, а купити франшизу, це не означає, що ви вже позбулися більшості клопоту. Для вдалого вибору слід відповісти на кілька запитань, щодо вибору пропозиції франшиз.

- Наскільки популярний даний бренд? Від цього залежить помітність вашого нового бізнесу на тлі оточуючих. Якщо це відносно новий, не дуже відомий франчайзер, можливо, негайних хороших доходів чекати не доводиться. У той же час, малознаний бренд, таїть в собі і гарний потенціал для розвитку, на відміну від «законсервованих» старих компаній, з великою мережею філій. Сюди ж, можна віднести і менше витрат на паушальний внесок і роялті, так як бренд ще не розкручений; можливість виходу на новий, ще неосвоєний великими компаніями, ринок.

- Наскільки значна конкуренція в даній галузі? Чим вища конкуренція, тим складніше просувати свою структуру, і навіть розкручений бренд не завжди може допомогти. Так, серед мереж швидкого харчування дуже розвиненому і потужному «Макдональдсу» протистоїть, і не без успіху, цілий ряд вітчизняних мереж. Так що в цьому випадку, вигідним може бути вкладення як в «Макдональдс», так і, скажімо, в дуже демократичний, сучасний заклад громадського харчування - «Печена картопля».

«Макдональдс» vs ...?

«Макдональдс» vs ...?

- Наскільки великий паушальний внесок і наскільки «непідйомна» роялті? Так, скажімо, перший може виявитися відносно невисоким, дозволяючи вступити в гру новачку з незначною кількістю фінансів, але ось роялті - цілком може виявитися руйнівним, «поїдаючи» весь дохід. Тому варто прикинути співвідношення очікуваного рівня доходів (наприклад, поспілкуватися з франчайзі, який вже взявся за цю роботу) і витрат на роялті. Скажімо, в бізнесі надання послуги оренди квартир подобово, наприклад, у національній компанії «Аренда Групп», - при помірному паушальному внеску і аж ніяк не грабіжницькому роялті, можливий цілком інтенсивний розвиток бізнесу, особливо з урахуванням зростання потреби в апартаментах подобово серед населення.

Оренда квартир подобово по франшизі - це перспективно

Оренда квартир подобово по франшизі - це перспективно

- Ще одне важливе питання - на кого орієнтований даний бізнес? Тобто заздалегідь слід визначити коло споживачів продукції і послуг, його масовість і запити - причому відносно клієнтури, орієнтованої саме на даний бренд. Так, повертаючись до вже розглянутого прикладу з добовими квартирами, слід зазначити: дана компанія, що надає франшизу по добовій оренді квартир, переважно працює з іноземцями, туристами-співвітчизниками, романтичними парами, відрядними - таким чином, вартість добової оренди істотно залежить саме від контингенту. Тобто, від відповіді на питання про споживача, залежить - наскільки гарні подальші перспективи проекту і наскільки значний прибуток принесе бізнес.

- Чи були проблеми юридичного плану? Вкладення фінансів нехай і в розкручену мережу, але що займається не зовсім законною справою (ні, це може бути і в рамках закону, але вже дуже близько до краю), ймовірно, не найкращий варіант. Незначна зміна законодавства або навіть виникнення яких-небудь юридичних непорозумінь може привести до краху навіть дуже знаний бренд. Тому краще упевнитися, що це - абсолютно чесний бізнес, і робота ведеться офіційно. Наприклад, на ринку здачі квартир подобово в Києві є досить надійні компанії, і якщо ними пропонується франшиза, від неї відмовлятися, безумовно не слід. У той же час напівлегальні агентства, що займають 10-у позицію в рейтингу учасників ринку, рахуючи від його кінця, що не можуть навіть запропонувати відрядженим, повний пакет документів для бухгалтерії, навряд чи зможуть зробити з вас успішного бізнесмена, напрямку подобової оренди квартир по франшизі.

Це, звичайно, далеко не все, на що слід звернути увагу, вибираючи франшизу. Але основне - це, звичайно, популярність бренду, чесність ведення роботи, прозорі умови роботи з франчайзі і перспективи розвитку. До цього можна додати також можливості відхилення від стандартів, особливо в ситуаціях різких змін на ринку, рівень підтримки / якості навчання на початкових етапах і можливість вийти з бізнесу або його продати.

4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.75 (2 голосів)
Оплата картой Visa/Visa Ukraine.
Оплата картой Mastercart.
Интернет в квартирах!
Застосувати
Очистити
 • USD
 • EUR
 • RUB
 • Доллар 1 октябрь
  доллар стабилен
  Покупают по 22.000 грн
  Продают по 22.800 грн
  Курс НБУ 21.296 грн
 • Евро 1 октябрь
  евро стабилен
  Покупают по 24.300 грн
  Продают по 25.600 грн
  Курс НБУ 23.858 грн
 • Рубль 1 октябрь
  ↑ рубль растет
  Покупают по 0.310 грн
  Продают по 0.350 грн
  Курс НБУ 0.324 грн
Посмотреть все курсы Финансовые новости